ipChess

فینال اولین تورنمنت ipChess

برای مشاهده جدول رقابتهای فینال اولین تورنمنت ipChess در اینجا کلیک کنید. قابل ذکر است در این مرحله از تورنمنت شش تن از بازیکنان توانسته اند با شکست حریفان به مرحله فینال راه پیدا کنند.

بروزرسانی جدید در انتخاب نام بازیکن

با انتخاب نام بازیکن پنجره ای کوچک حاوی خلاصه اطلاعات بازیکن به شما نشان داده می شود. همچنین پارامتر جدیدی به نام میانگین زمان حرکت هم برای هر بازیکن اضافه شده است....

بازی دوستانه با دوستان

امکانی جدید در هنگام دعوت به مبارزه انتخاب گزینه "نوع مبارزه" است. با این انتخاب شما قادر خواهید بود با حریف خود بازی دوستانه انجام دهید. بازی دوستانه تاثیری در ریتینگ شما ندارد.

این گزینه در بخش بیشتر در صفحه "دعوت به مبارزه" قرار دارد.

نحوه فعالسازی javascript

فعالیت در ipChess نیازمند آن است که شما جاوااسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید. برای فعالسازی این گزینه  به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

بروزرسانی های جدید ipChess

در ادامه بروزرسانی های سامانه بازی آنلاین شطرنج ipChess، امکانات زیر به وب سات افزوده شد.

  • امکان ایجاد حساب کاربری با حروف فارسی
  • امکان ارسال پیام به سایر کاربران

طریقه انجام بازی همزمان در ipChess

این امکان وجود دارد که به طور همزمان دو بازیکن با یکدیگر به بازی شطرنج بپردازند برای انجام چنین کاری بعد از ایجاد بازی در صفحه بازی قبل از انجام حرکت روی دکمه "ماندن" کلیک کنید سپس حرکت خود را با انتخاب دکمه "ثبت حرکت" اعمال نمایید. اکنون منتظر باشید تا حریف حرکت خود را انجام دهد. به محض انجام حرکت توسط حریف صفحه بازی برای شما مجددا آماده میگردد.


با تمرینات تاکتیکی مهارت خود را در بازی شطرنج افزایش دهید

هدف از تاکتیک افزایش توانمندی شما در بازی شطرنج می باشد. شما می توانید در بخش تاکتیکها به انجام تمرین بپردازید. در هر تاکتیک هدف اصلی کسب بهترین نتیجه ممکن می باشد. در صورتی که شما بتوانید تاکتیک ارایه شده را حل نمایید امتیازی به شما داده میشود و در صورت شکست از امتیاز شما کاسته میشود. نگران شکست نباشید چون هر چه بیشتر شکست را تجربه نمایید بیشتر مهارت شما افزایش می یابد. همچنین از طریق دکمه آنالیز قبل از حل تاکتیک می توانید به آنالیز تاکتیک بپردازید.

بازی شطرنج و رایانه

در سال ۱۹۵۰، نخستین برنامهٔ شطرنج رایانه توسط آلن تورینگ انگلیسی نوشته‌شد، اما برنامهٔ او برای رقابت با بازیکنان شطرنج بسیار ضعیف بود. با این حال، این برنامه نشان‌داد که رایانه می‌تواند در بازی شطرنج با انسان رقابت‌کند.

نمادها و شکل نوشتاری مهره‌ها در بازی شطرنج

برای نگارش بازی شطرنج مهره‌ها را با حروف ویژه‌ای نشان می‌دهند و یا در صورت امکان از تصویر مهره استفاده می‌کنند. حروف مهره‌ها به شکل زیر است و اگر حرکتی بدون نماد یک مهره نوشته شود این حرکت متعلق به پیاده بوده‌است:

تغییرات جدید در بازی شطرنج آنلاین

آخرین بروزرسانی های سایت بازی شطرنج آنلاین عبارتند از:
انجام تمرینات تاکتیکی به منظور افزایش توان بازی، ، افزودن قابلیت ماندن در صفحه بازی در هنگام ثبت حرکت، بهتر شدن مرور بازیهای فعال، ، ارائه لیست 5 بازیکن برتر شطرنج، ارائه 5 بازیکن برتر از لحاظ تاکتیکی، مشاهده پروفایل بازیکنانqueenrockbishopknight
QueenRockBishopkNight
close
close